Jak wybrać pierścionek?

Dla wielu mężczyzn moment oświadczyn i wszystkie przygotowania do niego wiążą się z pewną dawką stresu i niepewności. Z pewnością każdemu mężczyźnie zależy, aby wybrany pierścionek trafił w gust ukochanej, tak, by nosiła go z radością. Przede wszystkim przyjrzyjcie się jej biżuterii, szczególnie pierścionkom, jeśli je nosi. Czy woli skromną biżuterię, czy wręcz przeciwnie, rzucającą się w oczy? Czy woli pierścionki z odznaczającym się oczkiem, czy raczej kształtem przypominające obrączkę? Dla pewności możecie też podczas spaceru lub zakupów niby przypadkiem zatrzymać się przed wystawą jubilera i uważnie obserwować, na jaką biżuterię zwróci uwagę. Jeśli i tego będzie za mało, możecie poprosić o radę jej mamę lub siostrę.

Zdobycie informacji o rozmiarze palca ukochanej bywa czasem nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie chcecie, aby domyśliła się o co chodzi. Najłatwiej jest, gdy uda się tę informację uzyskać w rozmowie lub gdy ktoś, kogo znacie (np. rodzice) kupował już dla niej pierścionek i pamięta rozmiar. Druga komfortowa sytuacja to taka, gdy ukochana nosi pierścionki, także na tym palcu, na który ma trafić pierścionek zaręczynowy (zwykle palec serdeczny prawej lub lewej dłoni). Wtedy wystarczy „wypożyczyć” pierścionek na kilka godzin i zanieść do jubilera, by ten zmierzył jego rozmiar, lub przynajmniej przymierzyć go na chwilę na jeden ze swoich palców i zapamiętać dokładnie, do którego miejsca udało się go wsunąć. Następnie na ten sam palec przymierzyć próbniki rozmiaru u jubilera i znaleźć odpowiedni. W ekstremalnych przypadkach niektórzy panowie radzą sobie przy użyciu nitki, którą przez sen obwiązują palec ukochanej, wymierzając dokładnie jego obwód. Wymaga to jednak nie lada precyzji.

Przy wyborze pierścionka należy wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe oraz fakt, czy przyszła narzeczona przywiązuje wagę do tego, aby w jej pierścionku zaręczynowym znalazł się brylant. Jeśli finanse nie pozwalają, brylanty mogą zastąpić cyrkonie. Można też wybrać zupełnie inny kamień: szafir, szmaragd czy nawet rubin. Być może narzeczona lubi szczególnie któryś z tych kamieni albo po prostu przy wyborze wpadnie Wam w oko pierścionek z szafirowym oczkiem i będziecie już wiedzieć, że to TEN.

Oczywiście jeśli mimo wszystko zdarzy się, że pierścionek będzie za mały lub za duży, zazwyczaj można go u jubilera odpowiednio dostosować, np. poprzez zmniejszenie. Pamiętajcie, że idealny pierścionek zaręczynowy powinien odpowiadać charakterowi i osobowości kobiety, której go ofiarujecie, najłatwiejszym sposobem będzie dokładne przyjrzenie się sposobowi jej ubierania i noszonej przez nią biżuterii: czy jest nowoczesna, tradycyjna, delikatna, prosta i geometryczna, czy bogato zdobiona, z jakiego kruszcu jest wykonana? Jeśli potraficie odpowiedzieć na te pytanie, dużo łatwiej będzie Wam znaleźć pierścionek, który przypadnie do serca Waszej ukochanej.