Dlaczego my?

Pracownia złotnicza „Szafir” jest firmą rodzinną prowadzoną przez Bożennę i Antoniego Rosińskich powstałą w 1989 r. w Świdnicy przy ul. Długiej 15. Tytuł mistrzowski w zawodzie złotnik-jubiler uzyskałem po zdaniu egzaminu w Izbie Rzemieślniczej w Wałbrzychu w 1989 r., który umożliwił mi rozpoczęcie działalności w tym zawodzie.

W 1990 roku zdałem egzamin rzeczoznawców kamieni kolorowych w Instytucie Gemmologicznym w Idar Oberstein w Niemczech. Natomiast tytuł Rzeczoznawców jubilerskich uzyskaliśmy po zdaniu egzaminu przed komisją Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu w 1991 r.

W latach 90-tych naszej działalności wykształciłem kilku uczni na czeladników, którzy do tej pory pracują w tym zawodzie za granicą, w Niemczech, a nawet w USA w San Francisco.

Nasza działalność skupia się w znacznej części na wykonywaniu usług dla ludności oraz sprzedaży biżuterii złotej i srebrenej.

Priorytetem naszej firmy obecnie są obrączki ślubne, które wykonujemy własnoręcznie, jak również we współpracy z czołowymi firmami z kraju i zagranicy.

W naszej ofercie znajdą Państwo kamienie slzachetne t.j. brylanty, diamenty, rubiny, szafiry, szmaragdy itp. jak również kamienie półszlachetne, ozdobne i syntetyczne np. cyrkonie Swarovskiego oraz bursztyn w różnej formie

Obecnie zakupiliśmy nowy sprzęt niemieckiej firmy Lampert, który pozwala nam na wykonywanie napraw metodą laserową biżuterii, opraw okularów, zegarków itp. zrobionych praktycznie ze wszystkich metali tj. złoto, srebro, tytan, platyna, pallad, miedź, brąz itp.

Zajmujemy się również przerobem powierzonego materiału złota i srebra, wg naszych wzorów jak i projektów klienta.

Wykonujemy równiż naszą biżuterię autorską.

Nowy wystrój sklepu.Serdecznie zapraszamy do współpracy.